Ballagás a kollégiumban

A Klebelsberg Középiskolai Kollégiumban 2024.04.24-én délután elballagtak a végzős diákjaink.

Az feldístített folyosókon végigvonultak a tanulóink az alsóbb évesek sorfala között, és megkoszorúzták intézményünk névadójának a szobrát. Az első emeleti aulában ünnepi műsort adtak a kilencedik évfolyamos tanulók, majd jutalomba részesültek azok a végzősök, akik 4-5 év alatt kiemelkedő teljesítményt nyújtottak különböző területeken. Az elballagó gyerekek megköszönték a pedagógusoknak a velük töltött évek alatt végzett munkájukat egy kis ajándékkal. Hagyománnyá vált, hogy minden évben, az intézmény diákjai elé példaként állítható tanulók, a legmagasabb elismerésben részesüljenek. Idén három diák kapta meg a Klebelsberg Díjat: Szabó Viktória, Illés Márton, és Mustos Absolon. A hangulat fokozódott, amikor a ballagó diákok itt megélt pillanatait nézhettük meg kivetítve, zenei aláfestéssel. A rendezvényt az ünnepi vacsora zárta, melyet a végzős diákjaink jóízűen elfogyasztottak.

Videós összeállítás a ballagásról ITT megtekinthető!