Csoport
2023-2028

Tele várakozással indultunk 27 diák és két pedagógus kíséretében Zánkára az Arany János Tehetséggondozó programban részvevő diákokkal, akik felvételt nyertek a 2023/2024-es tanévre a programba.

Zánka

Vegyes érzésekkel vártuk az indulás napját, vajon mi fog várni ránk, mi fog történni, mi lesz a táborban? Voltak közöttünk, akiknek ez volt az első táborélménye.

Kaposvár és Zánka közti úton mindenkinek volt ideje, hogy egy kicsit összerázódjon. Megérkezésünk után beregisztráltunk, ami a gyors szervezésnek köszönhetően nagyon gyorsan ment. A kezdeti lázas felfedezés után megpihenve, elrendeződve megkerestük az ebédlőt. Az étkezés után a diákok leszűrték, hogy „túlélő táborba” jöttünk! Délután kezdetét vette a regisztráció a különböző érdekesebbnél-érdekesebb szekciókra

Zánka

Este tábornyitóval kezdtünk, ahol az altáborvezető színes programokkal, indulóval, tánccal színesebbé tette. Zászlófelvonással megkezdtük a hivatalos táborozási hetünket. Mindennapjainkat a tábor szabályzata, házirendje szerint éltük! A közös ébresztő után, ami néhányunknak elég nehézkesre sikeredett elindultunk reggelizni. Reggeli után a beregisztrált programokon vettünk részt. Több esetben, időben el kellett indulni, mert előfordult, hogy 2 km távolságban voltak a megadott szekciók. A programoknál néha meglepetések vártak bennünket, ezért több esetben magunknak terveztünk csapatépítő játékokat és az üres időpontokra különlegesnél különlegesebb programokat szerveztünk.

Zánka

Programjaink között megtalálható volt a sétahajózás, sárkányhajózás, túra, néptánc, érzékenyítés, kalandpark, kincskereső Valamint csoportbontásokban részt vettünk a digitális kalandozások, a digitális taralomkiegészítő kerestetik előadásokon és gyakorlatokon. Érdekes téma volt még a hulladékgazdálkodási szabadulószoba (tudomány és prevenció) címmel.  Esténként tábortűz, éneklés és tánc volt. minden nap lehetőséget biztosítottunk a strandolásra a Balatonban!

Zánka

Összességében elmondhatjuk, hogy csodálatos egy hetet töltöttünk Zánkán. A programok által megerősödött a csoport, élményeket kaptak a diákok, amiket kamatoztatni tudnak majd. A csoport összetartásáról, önzetlenségről, segítőkészségéről, odaadásáról dicsérettel tudok írni. Barátságok vették kezdetét, ami nagyon szép mederben terelődött és várjuk, hogy hová fog tartani!

Köszönjük mindazoknak, akik lehetőséget biztosítottak számunkra, hogy eljuthatunk Zánkára, akik támogattak bennünket, a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium és a Kaposvári Klebelsberg Középiskola Kollégium vezetői, tanárai, a szülők és legfőképp a táborban résztvevő diákok.

Horváth Lívia csoportvezető